Briox fortsätter att utveckla systemet och idag släpper vi de nya uppdateringarna. Dessa rör bland annat funktionaliteten för Bank, Assistenten samt nya Rapporter som släpps. Nästa stora release kommer göras efter sommaren.
Under sektionen
Bank har vi genomfört både mindre och större förbättringar i funktionaliteten, där även fler alternativ för masshantering har lagts till.
I assistenten kan nu
Engångsuppgifter skapas för de unika uppgifter som utförs för dina kunder.

Rapporten för
Artikelstatistik är uppdaterad, där inköp nu kan inkluderas samt att det finns fler filter att använda sig av än förut.
Inköpsorder/Leverantörsfakturalistan är en helt ny rapport vilket innebär att det nu finns möjligheter till att ta fram information som berör inköpsstatistik, exempelvis en lista på alla betalda fakturor från en specifik leverantör.
Kontoplanen har fått nya kolumner och förbättrade sökfunktioner. Även kompletta snabbinställningar finns tillgängliga för att skräddarsy vyn utefter vad du vill se.
Vi har uppgraderat funktionen för
Färgkodning som visar fakturastatusen i listorna. Funktionen hjälper de personer som har ett defekt färgsinne.
Alla dokument i arkivet kan nu enkelt
Exporteras till en ZIP-fil.

Våra
Integrationspartners Louvu och eTasku blir publika integrationer i programmet som enkelt kan aktiveras.
Läs mer om uppdateringarna i vår hjälpguide här!